Projekta Panorama Plaza investors «miglā tīts»

Nekustamo īpašumu uzņēmums Ektornet noslēdzis vairāku miljonu eiro vērtu projekta Panorama Plaza pārdošanas darījumu. Tas ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem darījumiem nekustamo īpašumu nozarē Latvijā pēdējo 4 gadu laikā kopš ekonomiskās krīzes sākuma, pauž pats uzņēmums.

«Esam gandarīti par veiksmīgi noslēgto darījumu un jaunā investora vēlmi turpināt šo projektu atbilstoši tā sākotnējai iecerei, uzceļot arī abus atlikušos torņus. Līdz šim daudz darba esam ieguldījuši projekta dokumentācijas sagatavošanā, lai jaunajam īpašniekam atvieglotu celtniecības darbu uzsākšanu,» norāda Ektornet valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

Turpmākie projekta celtniecības atsākšanas darbi gan ir jaunā klienta pārraudzībā. Līdz ar to Ektornet nevarot sniegt atbildi, kad jaunais investors atsāks celtniecību.

Noslēgtais darījums kopumā ietverot 120 dzīvokļus, autostāvvietas, pagaidām vēl nepabeigto trešo torni, kā arī zemes gabalu ar gatavu projektu ceturtajam tornim. Plānots, ka būvniecības darbi trešajam tornim tiks atsākti, tāpat arī uzsākta ceturtā torņa celtniecība.

«Līdz šim Ektornet piedāvāja projektā esošos gatavos dzīvokļus gan iegādāties, gan arī izīrēt. Tāpēc noslēgtais darījums nozīmē to, ka investora īpašumā nonāks ne tikai nepārdotie dzīvokļi, bet arī dzīvokļi, kas līdz šim tika izīrēti. Par plānoto īpašnieka maiņu visus īrniekus esam iepriekš informējuši,» apgalvo A. Kovaļčuks.

Ektornet īpašumā joprojām paliek Panorama Plaza kompleksa tirdzniecības un darījumu centrs, kura telpas tiek piedāvātas nomāšanai.

Uz biznesa portāla db.lv jautājumu, kas ir projekta pircējs/jaunais investors un kāda ir darījuma summa, Ektornet pārstāve Krista Roziņa atbildēja: «Visa informācija un jautājumi, kas skar pircēju un darījuma summu, attiecas tikai uz pircēju un viņa vēlmi sniegt par to publiski. Nekustamo īpašumu uzņēmums Ektornet līguma ietvaros nav tiesīgs šo informāciju izpaust trešajām pusēm, jo noslēgtais līgums ietver nosacījumus neizpaust finanšu informāciju par darījumu bez pircēja akceptēšanas. Līguma ietvaros informācija par pircēja identitāti un darījuma summu ir noteikta kā konfidenciāla, vienīgais, kas informāciju var publiskot ir pircējs.»

Panorama Plaza ir dzīvojamo augstceltņu komplekss ar tirdzniecības un darījumu centra piebūvi. Sākotnēji projektā Lielirbes ielā bija paredzētas četras augstceltnes - torņi, no kuriem šobrīd pabeigti ir tikai divi. Kompleksa Panorama Plaza būvniecība tika uzsākta 2005. gadā. Pēc objekta attīstītāja  SIA Latmes building atzīšanas par maksātnespējīgu, 2011. gadā iegādājoties kompleksu  publiskā izsolē par Panorama Plaza īpašnieku kļuva nekustamo īpašumu uzņēmums Ektornet.

Līdz šim Ektornet ir bijuši vēl vairāki nozīmīgi darījumi, piemēram:
•    Viesnīcas Elefant ēka Kalnciema ielā 90, Rīgā, kuru SIA Ektornet Commercial Latvia 2012. gadā pārdeva par 6,3 miljoniem eiro uzņēmumam Latvia Hotel Invest;
•    Ektornet Estonia komercportfeļa pārdošana 2012. gadā;
•    Iepirkšanās centra Gedimino 9 pārdošana Viļņā 2012. gadā;
•    353 dzīvokļi dzīvojamajā kompleksā Kaives ielā 50, Rīgā, darījums par 15,6 miljoniem eiro.

Ektornet Management Latvia ir nekustamo īpašumu uzņēmums, kuru 2009. gadā izveidoja Swedbank Grupa. Tā pamatdarbība ir iegādāties, pārvaldīt un pārdot nekustamos īpašumus dzīvojamās apbūves, tirdzniecības, biroja un ražošanas telpu segmentos.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Mežaparka estrādes paplašināšanai vajadzēšot upurēt zaļo zonu

09.07.2013

Atvērto durvju diena Nordic Homes privātmāju ciematā Carnikavā

09.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām