Metu konkursā JRT rekonstrukcijai iesniegti 17 piedāvājumi

AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinātajā metu konkursā "Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku kompleksa Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcija" līdz 15.jūlijam iesniegti 17 metu piedāvājumi, aģentūrai LETA pastāstīja VNĪ sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

Konkursā metu un devīzes atšifrējumi iesniegti anonīmi.

Plānots, ka konkursa žūrija iesniegtos metus izvērtēs un sadalīs godalgas līdz jūlija beigām. Godalgu ieguvēji tiks paziņoti žūrijas komisijas sēdē, kurā piedalīsies arī iesniegto metu konkursa dalībnieki.

Konkursa žūrijas locekļu sastāvā ir arī Latvijas Arhitektu savienības, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un JRT pārstāvji - Baiba Strautmane, Viktors Valgums, Juris Dambis, Pēteris Blūms, Uldis Balodis, Līga Apine, Gundega Palma un Vilis Daudziņš. Kopējais godalgu fonds ir 10 000 latu. Pirmās vietas ieguvējs saņems 5000 latu, par otro vietu tiks piešķirti 3000 latu, bet trešās vietas godalga ir 2000 latu.

Metu konkursa rezultāti un trīs labākie meti tiks publicēti VNĪ mājaslapā "www.vni.lv" un JRT mājaslapā "www.jrt.lv".

Konkursa dalībnieku iesniegtie meti pēc žūrijas komisijas galīgā lēmuma spēkā stāšanās dienas, kas gaidāms augusta pirmajās divās nedēļās, apskatei tiks izvietoti JRT foajē.

Jau ziņots, ka metu konkursa mērķis ir nodrošināt JRT ar tam piemērotām telpām, rekonstruējot teātra ēku kompleksu atbilstoši mūsdienu prasībām, tajā pašā laikā maksimāli respektējot ēku vēsturisko atmosfēru, iegūt pilsētbūvnieciski, arhitektoniski un funkcionāli augstvērtīgu projekta priekšlikumu ēku kompleksa rekonstrukcijas iecerei, iegūt iespējami labāko risinājumu, nodrošinot racionālu līdzekļu izmantošanu.

Konkursa vērtēšanas kritēriji būs projekta risinājuma atbilstība metu konkursa mērķim, plānošanas un arhitektūras uzdevumam, tā arhitektoniski telpiskā kvalitāte, plānojums, funkcionalitāte un vides pieejamība, projekta risinājuma atbilstība pilsētvides kontekstam, projekta risinājuma atbilstība JRT prasībām un ēkas kultūrvēsturiskajam mantojumam, idejas oriģinalitāte, projekta detalizācijas pakāpe un grafiskā pasnieguma kvalitāte, paredzamās būvprojekta izstrādes izmaksas, paredzamās autoruzraudzības izmaksas projekta realizācijas laikā, piedāvātais būvprojekta izstrādes termiņš un aptuvenās būvniecības izmaksas.

Rekonstrukcijas dēļ no pašreizējās teātra ēkas Rīgā, Lāčplēša ielā 25, uz pagaidu mājvietu JRT jāpārceļas 2014.gada otrajā pusē.

Jūnijā valdība atbalstīja finansējuma piešķiršanu JRT pagaidu pārcelšanās vajadzībām, proti, ēkas Miera ielā 58a būvniecības projekta un nomas maksas izdevumu segšanai un ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijā veicamo pārcelšanās darbu un aprīkojuma iegādes izdevumu segšanai.

Paredzēts, ka Finanšu ministrijai, sagatavojot priekšlikumus likumprojektam par valsts budžetu 2014.gadam, būs jāparedz ilgtermiņa saistības VNĪ ēkas Miera ielā 58a būvniecības projekta izdevumu segšanai 2014.gadā 1 981 120 latu apmērā.

Savukārt Kultūras ministrijai, sagatavojot un iesniedzot Finanšu ministrijā priekšlikumus likumprojektam par valsts budžetu 2014.gadam, būs jāparedz ilgtermiņa saistības ēkas Miera ielā 58a nomas maksas izdevumu segšanai VNĪ 2014.gadā 25 486 lati, 2015.gadā 152 918 lati un 2016.gadā 76 459 lati, kā arī apkures izdevumu segšanai 2014.gadā 23 614 lati, 2015.gadā 79 357 lati un 2016.gadā 45 292 lati.

Tāpat būs jāparedz JRT pārcelšanās un aprīkojuma iegādes izdevumu segšana. Pārcelšanās izdevumu segšanai 2014.gadā paredzēts atvēlēt 21 472 latus un 2016.gadā 21 472 latus, bet aprīkojuma iegādes izdevumu segšanai 2014.gadā 173 411 latus.

Paredzēts, ka JRT pagaidu mājvietas Miera ielā 58a būvniecības darbi būs jāpabeidz līdz 2014.gada 31.oktobrim, nosakot, ka plānotais ēku nomas līguma sākuma termiņš ir 2014.gada 1.novembris.

Nākamgad no NĪN maksājumiem atbrīvos 25 biedrības un divus nodibinājumus

16.07.2013

Iedzīvotāju protestu dēļ gatavi mainīt vēja parka ieceri

16.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu