Iedzīvotāju protestu dēļ gatavi mainīt vēja parka ieceri

Nelabvēlīgu sabiedriskās apspriešanas rezultātu dēļ SIA Vējpūtis pieļauj iespēju atteikties no idejas par vēja parka būvniecību Kuldīgas novada Turlavas pagastā.

Sabiedriskajā apspriešanā Kuldīgas novada dome saņēmusi 495 anketas, no kurām 25 gan atzītas par nederīgām, db.lv informēja domes sabiedrisko attiecību speciālists Eduards Dambergs. Tikai 11 anketās izteikts atbalsts vēja parkam, bet 459 ideja ir noraidīta.

Kuldīgas novada dome savu lēmumu pieņems 25.jūlijā domes sēdē, taču jau tagad uzņēmējiem ir skaidrs, ka iecerētajā vietā vēja parku nebūvēs, db.lv atzina viens no projekta iniciatoriem Elmārs Zelgalvis. «Iepriekšējā izpēte liecināja, ka tur ir laba, pieņemama vieta,» viņš skaidroja. Ieceri bija plānots īstenot ar ārvalstu investora atbalstu, piesaistot kredītu, stāstīja E.Zelgalvis. «Ja varēs, varēs, ja nē - būs jāmet domu pie malas. Ar varu jau neko neizdarīsi,» viņš komentēja sabiedriskās apspriešanas rezultātus. Tomēr konkrēts lēmums par projekta nākotni neesot pieņemts.

SIA Vējpūtis iecere bija uzbūvēt 8 vēja elektrostacijas zemes īpašumos Atālmauļas, Kalnažumpji, Dižskābji, Orzaki, Turlavas pagastā, Kuldīgas novadā. Torņu augstums bija plānots 135 m, rotoru diametrs - 127 m, trokšņu līmenis - 106 decibeli.
Būvniecības ideja pieder rīdziniekiem Elmāram Zelgalvim un Jānim Ozeram, kā arī Turlavas iedzīvotājam Jurim Peniķim. Novada domes būvniecības komisija pērn atzinusi, ka iecere atbilst teritorijas plānojumam. Iebildumos norādīts, ka troksnis, vibrācijas, magnētiskais lauks apdraudēs veselību un vismaz astoņas zemnieku saimniecības, kas nodarbojas ar piena lopkopību, biškopību, bioloģisko lauksaimniecību. Pirms Kuldīgas novada domes attīstības komitejas aptuveni 50 vietējo iedzīvotāju rīkojuši arī piketu, ziņo laikraksts Kurzemnieks. Piketa ietekmē pret ieceri noraidoši izteikušies septiņi attīstības komitejas deputāti.

Metu konkursā JRT rekonstrukcijai iesniegti 17 piedāvājumi

16.07.2013

Kreditori sapulcē lems par Ķemeru sanatorijas pārdošanu Jūrmalas domei

17.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā