Elitārā nekustamā īpašuma īres tirgū sezona ir karsta

Premium klases apartamentu īres piedāvājumu trūkuma dēļ klusajā centrā un Vecrīgā potenciālie īrnieki ir spiesti apsvērt alternatīvu – dzīvokļus jaunajos projektos ārpus centra. Savukārt apstākļu „liels pieprasījums un konkurss „Jaunais vilnis”” rezultātā Jūrmalā tiek slēgti nestandarta darījumi par neiedomājamām cenām.

Pieprasījums pēc premium klases dzīvokļiem Rīgā pārsniedz piedāvājumu. Potenciālos īrniekus interesē klasika – izremontēti dzīvokļi renovētās ēkās klusajā centrā. Uzņēmuma Baltic Sotheby’s International Realty eksperte Evita Pudane apgalvo, ka šādu piedāvājumu skaits nav pietiekošs. Tādēļ potenciālie īrnieki vērš savus skatienus arī uz jaunajiem projektiem ārpus galvaspilsētas centra.

Īrnieku budžets objektiem ar divām līdz trim guļamistabām ir attiecīgi 1200 – 3000 eiro jeb 10 – 12 eiro/m2 mēnesī. Viņi interesējas par īri uz laika posmu no gada un ilgāk ar iespēju pagarināt līgumu.

„Potenciālo īrnieku prasības ir samērā augstas. Tādēļ iegūst tie īpašnieki, kuri ir gatavi uz saprātīgiem kompromisiem – vai nu tā būtu īres maksa, vai īrnieka vēlme nomainīt dīvānu vai lustru uz īpašnieka rēķina. Ja dzīvokļa cenas un kvalitātes attiecība ir adekvāta, dzīvoklis tiek izīrēts maksimums mēneša laikā,” savos novērojumos dalās Evita Pudane.

Jūrmalai šogad raksturīga rosīga celtniecība. „Jūrmalā aktīvi tiek būvēti jauni projekti, daudzi atrodas noslēguma stadijā. Nākamvasar Jūrmalā gaidāms apartamentu īres tirgus apjoma pieaugums. Tomēr prognozējam, ka jaunu objektu rašanās nemainīs cenu situāciju. Kūrortpilsētā joprojām trūkst kvalitatīvu dzīvokļu, un tas nozīmē, ka cenas paliks iepriekšējo gadu līmenī – apmēram 5000 – 6000 eiro mēnesī,” stāsta uzņēmuma Baltic Sotheby’s International Realty līdzīpašniece Ilze Mazurenko.

Pēc viņas teiktā, konkurss „Jaunais vilnis” arī šogad uz neilgu laiku ir noteicis īres tirgu Jūrmalā. Milzīgā šī pasākuma popularitāte un kvalitatīvu piedāvājumu trūkums dažkārt kalpo par iemeslu nestandarta gadījumiem. „Mēs nesen noslēdzām darījumu par mājas izīrēšanu uz nedēļu (jauno izpildītāju konkursa laikā) par vairāk kā 25 tūkstošiem eiro,” piebilst Ilze Mazurenko.

Kopumā īres tirgus Jūrmalā šī gada vasarā praktiski nav mainījies un ir saglabājis iepriekšējo gadu tendences. Īrnieki ir galvenokārt ģimenes ar bērniem, kas dzīvo pastāvīgi un ģimenes galva uzturas nedēļas nogalēs. Īrnieki pārsteigti par augstajām cenām un to, ka nekustamais īpašums, kuru viņi apskata, dažkārt nav sagatavots nodošanai īrei. Tas parasti novērojams gadījumos, kad īpašnieki piedāvā mājokli, kurā paši dzīvo.

Potenciālie īrnieki pievērš uzmanību arī citām niansēm, piemēram, komunālajiem pakalpojumiem. „Tos ieteicams uzreiz iekļaut īres maksā. Tā var būt arī nedaudz augstāka, jo cilvēks, kurš par atpūtu Jūrmalā ir gatavs atdot 10 – 15 tūkstošu eiro, ir pelnījis nedomāt par ikdienas sīkumiem,” norāda Ilze Mazurenko.  

Rosina vairākus izņēmumus, kad par nekustamā īpašuma pārdošanu nebūs jāmaksā IIN

25.07.2013

Pasaules krāsņākās bibliotēkas, Detroitas mājokļi pēc pilsētas bankrota, Bila Geitsa apartamenti, krāsainas „mājas uz riteņiem” jeb spilgtākie kemperu interjeri

25.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts