Elitārā nekustamā īpašuma īres tirgū sezona ir karsta

Premium klases apartamentu īres piedāvājumu trūkuma dēļ klusajā centrā un Vecrīgā potenciālie īrnieki ir spiesti apsvērt alternatīvu – dzīvokļus jaunajos projektos ārpus centra. Savukārt apstākļu „liels pieprasījums un konkurss „Jaunais vilnis”” rezultātā Jūrmalā tiek slēgti nestandarta darījumi par neiedomājamām cenām.

Pieprasījums pēc premium klases dzīvokļiem Rīgā pārsniedz piedāvājumu. Potenciālos īrniekus interesē klasika – izremontēti dzīvokļi renovētās ēkās klusajā centrā. Uzņēmuma Baltic Sotheby’s International Realty eksperte Evita Pudane apgalvo, ka šādu piedāvājumu skaits nav pietiekošs. Tādēļ potenciālie īrnieki vērš savus skatienus arī uz jaunajiem projektiem ārpus galvaspilsētas centra.

Īrnieku budžets objektiem ar divām līdz trim guļamistabām ir attiecīgi 1200 – 3000 eiro jeb 10 – 12 eiro/m2 mēnesī. Viņi interesējas par īri uz laika posmu no gada un ilgāk ar iespēju pagarināt līgumu.

„Potenciālo īrnieku prasības ir samērā augstas. Tādēļ iegūst tie īpašnieki, kuri ir gatavi uz saprātīgiem kompromisiem – vai nu tā būtu īres maksa, vai īrnieka vēlme nomainīt dīvānu vai lustru uz īpašnieka rēķina. Ja dzīvokļa cenas un kvalitātes attiecība ir adekvāta, dzīvoklis tiek izīrēts maksimums mēneša laikā,” savos novērojumos dalās Evita Pudane.

Jūrmalai šogad raksturīga rosīga celtniecība. „Jūrmalā aktīvi tiek būvēti jauni projekti, daudzi atrodas noslēguma stadijā. Nākamvasar Jūrmalā gaidāms apartamentu īres tirgus apjoma pieaugums. Tomēr prognozējam, ka jaunu objektu rašanās nemainīs cenu situāciju. Kūrortpilsētā joprojām trūkst kvalitatīvu dzīvokļu, un tas nozīmē, ka cenas paliks iepriekšējo gadu līmenī – apmēram 5000 – 6000 eiro mēnesī,” stāsta uzņēmuma Baltic Sotheby’s International Realty līdzīpašniece Ilze Mazurenko.

Pēc viņas teiktā, konkurss „Jaunais vilnis” arī šogad uz neilgu laiku ir noteicis īres tirgu Jūrmalā. Milzīgā šī pasākuma popularitāte un kvalitatīvu piedāvājumu trūkums dažkārt kalpo par iemeslu nestandarta gadījumiem. „Mēs nesen noslēdzām darījumu par mājas izīrēšanu uz nedēļu (jauno izpildītāju konkursa laikā) par vairāk kā 25 tūkstošiem eiro,” piebilst Ilze Mazurenko.

Kopumā īres tirgus Jūrmalā šī gada vasarā praktiski nav mainījies un ir saglabājis iepriekšējo gadu tendences. Īrnieki ir galvenokārt ģimenes ar bērniem, kas dzīvo pastāvīgi un ģimenes galva uzturas nedēļas nogalēs. Īrnieki pārsteigti par augstajām cenām un to, ka nekustamais īpašums, kuru viņi apskata, dažkārt nav sagatavots nodošanai īrei. Tas parasti novērojams gadījumos, kad īpašnieki piedāvā mājokli, kurā paši dzīvo.

Potenciālie īrnieki pievērš uzmanību arī citām niansēm, piemēram, komunālajiem pakalpojumiem. „Tos ieteicams uzreiz iekļaut īres maksā. Tā var būt arī nedaudz augstāka, jo cilvēks, kurš par atpūtu Jūrmalā ir gatavs atdot 10 – 15 tūkstošu eiro, ir pelnījis nedomāt par ikdienas sīkumiem,” norāda Ilze Mazurenko.  

Rosina vairākus izņēmumus, kad par nekustamā īpašuma pārdošanu nebūs jāmaksā IIN

25.07.2013

Pasaules krāsņākās bibliotēkas, Detroitas mājokļi pēc pilsētas bankrota, Bila Geitsa apartamenti, krāsainas „mājas uz riteņiem” jeb spilgtākie kemperu interjeri

25.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Ekspluatācijā nodotas pirmās divas Daugavas labā krasta Trebū HOME mājas

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā