Pasaules krāsņākās bibliotēkas, Detroitas mājokļi pēc pilsētas bankrota, Bila Geitsa apartamenti, krāsainas „mājas uz riteņiem” jeb spilgtākie kemperu interjeri

„Sekojot milzīgajai interesei par mūsu publicēto rakstu par Bila Geitsa mājokli, arī šoreiz ievietojam faktu listi, kur apkopotas visas būtiskākās detaļas par šī IT giganta mājvietu,”  raksta portāls Curbed.com, uzskaitot 15 interesantus faktus par Geitsa mājokli. Piemēram, īpašuma vērtība 2006. gadā bija 125 miljoni ASV dolāru, 2009. gadā -147.5 miljoni dolāru. Blakus mājai aug kļava, kuru Geitss nav ļāvis nozāģēt mājas būvniecības laikā. Tā vietā tā tiek monitorēta 24 stundas diennaktī un sausuma periodos īpaši laistīta ar ūdeni. Mājas bibliotēkā varot atrast divus „slepenos grāmatplauktus”, kas patiesībā ir durvis, aiz viena no tiem Geitss ir ierīkojis bāru. Lai mājokli pabeigtu, darbā bija iesaistīti 300 strādnieki, no kuriem 100 vien bija elektriķi. Turklāt, ja kāds vēlas iziet ekskursiju pa Geitsa īpašumiem, būs jāšķiras no 35 tūkstošiem dolāru. Tiesa, visa iegūtā nauda tiek nodota labdarībai.

 

Vairāk http://seattle.curbed.com/archives/2013/07/bill-gates-medina-mansion-value-cost-pool.php

Portāls Buzzfeed.com piedāvā fotogrāfiju listi ar 27 kemperiem jeb pārvietojamām „mājām uz riteņiem”, kas jebkuru ceļotāju iedvesmos ņemt atvaļinājumu kaut tūlīt. Tie nav vis parasta izskata vagoniņi, kādus esam raduši redzēt vasaras festivālos vai kempingos tepat, Latvijā. Tā, piemēram, viena no tām ir nokrāsota sarkanā krāsā ar baltām pumpām, kas atgādina mārīti, bet kādai citai interjers atgādina gigantisku leļlu māju ar koši zaļām sienām un „vintage” stila aizkariem. Dažas citas vairāk atgādina kosmosa kuģa un aģenta 007 mājvietas kombināciju, taču lielākoties šādas mini-būves pierāda to, ka kemperis ir ideāla vieta interjera eksperimentiem.

Vairāk http://www.buzzfeed.com/gabbynoone/27-dreamy-campers-that-will-make-you-want-to-drop-everything

Šonedēļ pasaules medijos parādījās ziņas par Detroitas bankrota izsludināšanu. Tādejādi Detroita kļūst par lielāko ASV pilsētu, kas izsludinājusi savu maksātnespēju. Portāls Forbes.com ziņo, ka Detroita ir parādā vairāk kā 20 miljonus aptuveni 100 000 kreditoriem, tostarp bankām un vairāk kā 20 000 pilsētas pensionēto iedzīvotāju. Tomēr tiek uzsvērts, ka publiskajā sektorā strādājošajiem tiks nodrošinātas pensijas un apdrošināšana, jo Mičiganas likumi ir labvēlīgi šiem cilvēkiem, kuri bankrota gadījumā zaudētu šos godīgi nopelnītos ienākumus. Tomēr situācija esot pietiekami nopietna, un šis pilsētas bankrota gadījums tiek uzskatīts par precedentu ASV mūsdienu vēsturē. Buzzfeed.com savukārt ir publicējuši fotosēriju, kur šī konteksta ietvaros sakopotas mājokļu (nepabeigtu, iesāktu, izdemolētu, u.tml.) fotogrāfijas, attēlojot skarbo situāciju Detroitas īpašumu tirgū šodien.

Vairāk http://www.buzzfeed.com/ryanhatesthis/16-eerie-and-heartbreaking-photos-of-detroits-decline

Buzzfeed.com publicējuši vēl kādu interesantu fotosēriju, apkopojot 47 pasaules labāko bibliotēku interjerus un to fasādes. Pirmajā vietā ierindojas Vašingtonas Kongresa bibiliotēka, dibināta 1800. gados ASV prezidenta Džona Adama laikā. Sākotnēji to lietoja tikai Kongresa vajadzībām, taču mūsdienās bibliotēka kalpo kā unikāls resurss, lielākā šāda veida informācijas krātuve Ziemeļamerikā, apkopojot 155 miljonu bibliotēkas vienību, tostarp 35 milj. grāmatu un citu drukātu materiālu vairāk kā 460 pasaules valodās.  Otrajā vietā tiek Brazīlijas "Royal Portugese Reading Room”, krāšņākā Brazīlijas bibliotēka, kur glabājas lielākais grāmatu krājums portugāļu valodā ārpus Eiropas. Lai arī būve ir celta 19. gadsimta beigās, smalkais interjers atgādina portugāļu jūrasbraucēju atklājumu laiku renesanses- gotikas periodā. Trešajā vietā ir Sorbonnas bibliotēka Parīzē, kas atgādina paplašinātu un atjaunotu Rundāles pils versiju. Topā ir iekļuvušas arī bibliotēkas no Baltkrievijas, Spānijas, Austrijas un citām valstīm.

Vairāk http://www.buzzfeed.com/mattortile/49-breathtaking-libraries-from-all-over-the-world

„Holivudas režisori, banķieri un Eiropas ierēdņi pēdējo četrdesmit gadu laikā ir paguvuši uzcelt vairāk kā 400 000 brīvdienu māju Šveices Alpos. Turklāt šo īpašumu vērtība pieaugs, jo Šveice nupat ziņojusi par būvniecības aizliegumu, rūpējoties par zaļo zonu saglabāšanu,” raksta Bloomberg biznesa portāls. Turklāt Šveices mazo ciematu iedzīvotāji ir nobažījušies par to, ka šīs brīvdienu mājas lielākoties stāv tukšas, tādejādi padarot viņu pilsētas par „ spoku ciematiem”. Brīvdienu mājas cena svārstās ap 3 miljoniem ASV dolāru, turklāt tās ir dārgākas nekā Francijas un citu valstu Alpu reģionos. Viesnīcu īpašnieki par šiem aizliegumiem ir priecīgi un pieļauj, ka tas pasargās viņu biznesu no bankrota un ļaus cilvēkiem arī turpmāk apmesties viņu viesu namos un kotedžās.

Vairāk http://www.businessweek.com/articles/2013-07-03/a-swiss-chalet-construction-ban-lifts-property-values

Elitārā nekustamā īpašuma īres tirgū sezona ir karsta

25.07.2013

Rugāju novada domes priekšsēdētāja: šobrīd ārzemnieki pērk visu

26.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām