Noris „Gada balvai Rīgas arhitektūrā” pieteikto būvju izvērtēšana

Rīgas pilsētas arhitekta birojā ir notikusi jau otrā arhitektūras sasniegumu skatei „2013. gada balva Rīgas arhitektūrā” pieteikto objektu žūrijas ekspertu sanāksme, kurā eksperti, kas pārstāv gan arhitekta biroju, gan nevalstiskās organizācijas, no visiem pieteiktajiem objektiem izveidoja reģistru ar 59 dalībniekiem, kas tiks virzīti tālākai izvērtēšanai. Gada balva tiks piešķirta skatē par labāko atzītās būves autoram vai autoriem.

„Šī gada būvju skatē īpaši meklējam un vēlamies atzīmēt labākos piemērus pilsētas dzīvojamās vides ilgtspējas nodrošināšanā, pievēršot uzmanību tādiem raksturlielumiem kā energoefektivitāte, vides pieejamība un universālais dizains, novērtējot paveikto gan Rīgas vēsturiskajā centrā, gan apkaimēs un mikrorajonos,” uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Gada skates dalībnieki sākotnēji ir sakārtoti 4 grupās pēc pazīmēm: dzīvojamās vides ilgtspēja – daudzdzīvokļu ēkas; kompleksi risinājumi (funkcionāli, teritoriāli); lokāli pilsēttelpas risinājumi (ēkas, fasādes, torņi, skvēri, mazās formas); sabiedriski objekti (ēkas, tilti, ielas, parki, dārzi). Nākamajā vērtēšanas solī žūrijas eksperti vienosies par 15 būvēm, kuras tiks izvērtētas īpaši detalizēti, visiem ekspertiem tās apmeklējot klātienē un tiekoties gan ar būves autoriem, gan pasūtītājiem. Tad tiks organizēta noslēdzošā ekspertu sanāksme un tiks pieņemts lēmums par galvenās balvas un atzinību ieguvējiem.

Arhitektūras sasniegumu prezentācija un balvas pasniegšana notiks oktobra pirmajā pirmdienā, kas pēc Starptautiskās Arhitektu savienības iniciatīvas un iedibinātas ilggadējās tradīcijas visā pasaulē tiek atzīmēta kā Pasaules arhitektūras diena. Starptautiskās Arhitektu savienības padome kā šī gada Pasaules arhitektūras dienas tēmu ir izvēlējusies konceptu „Kultūra – Arhitektūra”. Izvēloties šo tēmu, Starptautiskā Arhitektu savienība cer radīt impulsu interpretācijām par arhitekta profesijas daudzpusību, radošo iztēli un inovācijām.

Arhitektūras sasniegumu skati organizē pašvaldības aģentūra „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem. Dalībniekus – būves un to autorus – skatei varēja izvirzīt Rīgas pilsētas arhitekta birojs, valstiskās un nevalstiskās institūcijas un organizācijas, kā arī jebkura juridiska un fiziska persona. Skatei varēja tikt izvirzītas 2012. gadā ekspluatācijā nodotās būves, īpaši atzīmējot jauno objektu nozīmi pilsēttelpas kvalitātes nodrošināšanā. Gada balva tiks piešķirta skatē par labāko atzītās būves autoram vai autoriem.

Lai izceltu un popularizētu sasniegumus Rīgas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību, un apzinātu arhitektu veikumu, kopš 2006. gada tiek organizēta jaunāko objektu skate. Tās mērķis – rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to gan vairojot izpratni un līdzdalību, gan veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūras jomā.

Pērn Rīgas arhitektūras balva piešķirta uzņēmumam SIA „Arhitektoniskās izpētes grupa”, arhitektei Liesmai Markovai, arhitektes palīdzei Tatjanai Toropovai un arhitektei Aigai Rozentālei par Rīgas biržas ēkas atjaunošanu Doma laukumā 6.


Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Ja Rīgas pilij laicīgi netiks uzlikts jumts, tas sadārdzinās remonta izmaksas

29.07.2013

Piešķir 4 miljonus kompleksa Blueberry būvniecībai Jūrmalā

29.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā