"Ober-Haus": Piecos mēnešos darījumu skaits ar privātmājām audzis par 30%

Privātmāju sektorā šī gada otrajā ceturksnī novērota augsta aktivitāte. 2013.gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar 2012.gada pieciem mēnešiem, Zemesgrāmatā reģistrēto darījumu skaits ir audzis par 30%, teikts nekustamā īpašuma kompānijas "Ober-Haus" mājokļu tirgus pārskatā.

Klienti interesējas par ekonomiskām, nelielām 100 līdz 150 kvadrātmetrus lielām privātmājām cenu kategorijā līdz 150 000 eiro (105 000 latu). Vietējie pircēji interesējas par jaunbūvēm vai remontējamām privātmājām, novērojuši "Ober-Haus" speciālisti.

Otrajā ceturksnī maijā un jūnijā saglabājās augsta interese par mājām un zemēm dārziņu rajonos. Šos īpašumus pērk ar nolūku izmantot kā dzīves vietu vasaras mēnešos, gan arī - patstāvīgai dzīvošanai, ja šo dārza māju iespējams piemērot dzīvošanai ziemas mēnešos, teikts pārskatā.

Vietējie pircēji turpina izrādīt interesi par banku meitasuzņēmumu piedāvājumiem, jo tiem var saņemt izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus, kā arī īpašumiem, kas ir remontējami, bet ar labu atrašanās vietu. Taču šādu piedāvājumu nav daudz.

Otrajā ceturksnī bijusi liela privātpersonu interese arī par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai, norāda "Ober-Haus". Klienti jūtas drošāki par ekonomisko situāciju un ir gatavi ieguldīt lielākas investīcijas zemes gabalos un māju būvniecībā. Lielāka interese ir par nelieliem zemes gabaliem 1200 līdz 1500 kvadrātmetru platībā. Liela nozīme ir kadastrālajai vērtībai un prognozēm par nekustamā īpašuma nodokli, kas būs jāmaksā turpmāk. Klienti apbūves gabalus pērk ar nolūku tuvāko gadu laikā sākt mājas būvniecību.

Pārsvarā klienti vēlas iegādāties labus zemes gabalus ar visām komunikācijām vai vismaz ar jau pievilktu elektrību, teikts pārskatā.

Klientus interesē piedāvājumi, kuru cena ir ap 15 līdz 20 eiro (10,5 līdz 14 lati) par vienu kvadrātmetru Rīgas apkārtnē un 30 līdz 40 eiro (21 līdz 28 lati) par vienu kvadrātmetru Rīgā. Ir interesenti arī zemes gabaliem līdz 50 kilometru attālumā no Rīgas. Arī šajā segmentā lielākā interese ir par banku īpašumā esošiem īpašumiem.

Ciematos, kuros izbūvētas komunikācijas, piedāvājumā vairs nav atlicis daudz zemes gabalu, ko iegādāties, teikts "Ober-Haus" pārskatā.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Piešķir 4 miljonus kompleksa Blueberry būvniecībai Jūrmalā

29.07.2013

Ārvalstnieki dibina uzņēmumus, lai iegādātos zemi Lietuvas jūrmalā

30.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā