Jūrmalā palielinājies pieprasījums pēc savrupmāju iegādes

Salīdzinājumā ar vairākiem iepriekšējiem mēnešiem jūlijā pieaudzis pieprasījums pēc savrupmāju iegādes Jūrmalā. Arī kopējā aktivitāte kūrortpilsētas nekustamā īpašuma tirgū vasaras vidū ir palielinājusies.

„Jūlijā, salīdzinot ar jūniju un maiju, pieprasījums pēc savrupmājām Jūrmalā ir palielinājies. Arī kopējā aktivitāte Jūrmalas nekustamā īpašuma tirgū jūlijā ir pieaugusi. Nozīmīga daļa no pircējiem ir ārzemnieki, tomēr pēdējā laikā palielinās arī vietējo iedzīvotāju interese par īpašumu iegādi Jūrmalā. Ārvalstu pircēju pieplūdums jūlijā saistīts gan ar atvaļinājumu laiku un atpūtu pie mums, gan arī ar dažādiem Jūrmalā notiekošajiem pasākumiem,” norāda „Latio” Jūrmalas nodaļas vadītājs Edgars Spuravs.

Viņš skaidro, ka ārzemju pircēji lielākoties vēlas iegādāties savrupmājas platībā līdz 300 kvadrātmetriem, ar teritoriju līdz 2000 kvadrātmetriem un par cenu līdz 300 000 – 350 000 eiro. Īpašuma atrašanās Jūrmalas centrālajā daļā šiem pircējiem ne vienmēr ir būtiska, bieži vien svarīgākais ir ūdens – jūras vai upes – tuvums, klusums, iespēja atpūsties. Līdzīgas prasības ir arī vietējiem pircējiem, tomēr galvenokārt viņi meklē savrupmājas par cenu līdz 200 000 eiro.

„Ārzemnieki interesējas arī par jauno projektu dzīvokļu iegādi. Turklāt, kā rāda mūsu uzņēmuma veiktā analīze, ārvalstu pircēji iegādājas dzīvokļus ne tikai Jūrmalas centrālajā daļā, bet arī tālākās vietās, piemēram, Kauguros. Kopumā 2012.gadā palielinājās ārvalstnieku veikto dzīvokļu pirkumu skaits tālāk no Jūrmalas centra,” norāda E.Spuravs.

Jūrmalas jauno projektu dzīvokļu cenas patlaban ir robežās no 3 200 līdz 4 500 eiro par kvadrātmetru. Piedāvājumā ir arī dārgāki dzīvokļi, kur augsto cenu nosaka ļoti laba atrašanās vieta, skats uz jūru vai kāda cita ekskluzivitātes iezīme.

„Latio” apkopoto Zemesgrāmatas datu analīze rāda, ka šā gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo pusi mājokļu pirkuma darījumu skaits Jūrmalā palielinājies par 41%, tai skaitā darījumi ar dzīvokļiem auguši par 50%, bet darījumi ar savrupmājām – par 21%. Kopumā šā gada pirmajā pusē Jūrmalā noticis 481 mājokļu darījums. Lielākais darījumu skaits mēnesī bijis maijā, kad reģistrēti 105 mājokļu darījumi.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Saistībā ar Akropoles ceļu būves darbiem plāno izcirst 17 kokus

31.07.2013

"Rīgas meži" pārdod ar Karginu ģimeni saistītam uzņēmumam iepriekš iznomāto zemi Priedainē

31.07.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē