Sešos mēnešos notikuši vairāk nekā 4000 dzīvokļu darījumi

Mājokļu pirkuma darījumu skaits Rīgā šā gada pirmajā pusgadā attiecībā pret iepriekšējā gada atbilstošo periodu palielinājies par 17,8%, teikts „Latio” jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā.

Tai skaitā dzīvokļu darījumu apjoms Rīgā gada pirmajā pusē audzis par 17%, bet savrupmāju darījumu apjoms – par 25,4%, liecina „Latio” apkopoto Zemesgrāmatas datu analīze. Dzīvokļu darījumu skaits Rīgā ir ievērojami lielāks par māju darījumu skaitu – sešos mēnešos notikuši vairāk nekā 4000 dzīvokļu darījumi, kas veido ap 90% no visiem Rīgas mājokļu pirkumiem.

Jauno dzīvokļu īpatsvars kopējā Rīgas dzīvokļu darījumu apjomā ik mēnesi ir 10–15% robežās, bet lielākā daļa darījumu noteik ar sērijveida dzīvokļiem.

Cenu izmaiņu dinamika šājos tirgus segmentos ir atšķirīga. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena ilgu laiku ir gandrīz nemainīga pie 600 eiro par kvadrātmetru atzīmes, savukārt jauno dzīvokļu cenas pakāpeniski palielinās. Rīgas sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena jūlijā bija 599 eiro, un salīdzinājumā ar 2012.gada jūliju tā ir augusi par 2,7%. Rīgas mikrorajonu jauno dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena šā gada otrajā ceturksnī bija 1320 eiro – par 12,8% augstāka nekā pirms gada.

Līdzīgs cenu pieaugums vērojams arī dzīvokļiem jaunajās un pilnībā rekonstruētajās ēkās Rīgas centrā, kur ievērojamu pieprasījuma daļu nodrošina ārzemju pircēji. Galvaspilsētas centra jauno dzīvokļu vidējā cena gada otrajā ceturksnī bija par 14% augstāka nekā pirms gada un sasniedza 2450 eiro par kvadrātmetru, savukārt Vecrīgā un tās tuvumā esošo jauno dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena par 12,5% pārsniedza iepriekšējā gada otrā ceturkšņa rādītāju un bija 4150 eiro.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

LVC: Igates rekonstruētie ceļi atbilst normām

01.08.2013

Pēc rekonstrukcijas rīdziniekiem atvērts Spīķeru kvartāls un Daugavas promenāde

02.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām