"Valsts nekustamie īpašumi" pērn guvuši 2,25 miljonu latu peļņu

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) pagājušajā gadā ir guvuši 2,25 miljonu latu peļņu, kas ir par 19,1% mazāka nekā 2011.gadā gūtie 2,78 miljoni latu, liecina Firmas.lv informācija.

VNĪ apgrozījums 2012.gadā bija 18,64 miljoni latu, un tas ir par 8,4% lielāks nekā 2011.gadā, kad apgrozījums bija 17,19 miljoni latu.

VNĪ valde ierosina 90% no peļņas jeb 2,025 miljonus latu novirzīt dividenžu izmaksai par valsts kapitāla izmantošanu, bet 10% no peļņas jeb 224 984 latus novirzīt uz VNĪ pārējām rezervēm.

2012.gadā VNĪ bija divas filiāles Liepājā un Daugavpilī, kā arī līdzdalība divos radniecīgos un vienā asociētā uzņēmumā - SIA "VNĪ pilis", kurā VNĪ pieder 100%, SIA "Veselības aprūpes nekustamie īpašumi" (100%) un SIA "Biroju centrs Ezerparks" (31,5%).

VNĪ vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma pieaugums pērn skaidrojams ar iznomāto telpu platību pieaugumu un to, ka no 2012.gada 1.janvāra tika atcelts Ministru kabineta 2009.gadā pieņemtais un 2010., 2011.gadā atkārtoti noteiktais 15% nomas maksas samazinājums valsts institūcijām, kā rezultātā daļēji tika paaugstināta nomas maksa.

VNĪ ieguldījuma īpašumu portfeļa bilances vērtība 2012.gadā samazinājās par 18% attiecībā pret 2011.gadu, kas skaidrojams ar ilgtermiņa ieguldījumu perioda nolietojumu, no VNĪ bilances izslēgtajiem valsts īpašumiem un pārskata gadā atzīto vērtības samazinājumu.

VNĪ ir pārvērtējusi daļu no ieguldījumu īpašumu portfeļa tirgus vērtībās, tostarp izmantojot neatkarīgu sertificētu vērtētāju vērtējumus. Pieciem no pārbaudītajiem objektiem tika konstatēta 2010.gada pārvērtēšanas neatbilstība to patiesajai vērtībai. Šiem īpašumiem tika samazināta bilances vērtība kopumā par sešiem miljoniem latu, un šis samazinājums attiecīgi samazināja atliktā nodokļa saistības par 0,9 miljoniem latu un pārvērtēšanas rezervi par 5,1 miljonu latu.

Pagājušajā gadā brīvo telpu platības, tostarp valsts institūcijām rezervētie, iznomājamo objektu sarakstā un atsavināšanas procesā esošie nekustamie īpašumi, īpatsvars kopējā iznomājamā VNĪ pārvaldīšanā esošajā ēku platībā ir samazinājies no 16% gada sākumā līdz 14% gada beigās.

Nozīmīgākās investīcijas pagājušajā gadā tika veiktas Daugavpils cietokšņa ēku kompleksa būvniecības 1.kārtā, kuras ietvaros nodots ekspluatācijā Latgales reģiona policijas pārvaldes īslaicīgās aizturēšanas izolators, kā arī veikta rekonstrukcija Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes administratīvajās ēkās, kas nodotas ekspluatācijā 2013.gadā. Pērn veiktie kapitālieguldījumi bija 6,042 miljoni latu, kopējās projekta izmaksas ir 8,781 miljons latu.

Tāpat pagājušā gada oktobrī tika sākta Rīgas pils restaurācijas un rekonstrukcijas 1.kārta. Pērn veiktie kapitālieguldījumi bija 0,543 miljoni latu, kopējās projekta izmaksas plānotas 19,647 miljoni latu.

Nozīmīgākās investīcijas, kuras plānotas 2013.gadā, ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu ugunsdzēsības depo ēkas būvniecība, padomju okupācijas upuru memoriālā kompleksa izveidošana Rīgā, Latviešu Strēlnieku laukumā, Rīgas pils Priekšpils un Austrumu piebūves restaurācijas un rekonstrukcijas 1.kārta, Rīgas pils Kastelas daļas restaurācijas un rekonstrukcijas 2.kārtas projektēšana, muzeju krātuvju kompleksa projektēšana Pulka ielā 8, Rīgā, Jaunā Rīgas teātra ēkas projektēšana un rekonstrukcija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ēku projektēšana un rekonstrukcija A.Briāna ielā 13, Rīgā, un citi.

VNĪ ir valsts akciju sabiedrība, kurā visas kapitāla daļas pieder valstij, valsts kapitāla daļu turētājs ir Finanšu ministrija.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Pēc rekonstrukcijas rīdziniekiem atvērts Spīķeru kvartāls un Daugavas promenāde

02.08.2013

Kūti pārvērš industriālajā parkā

02.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks