Zemes kreditēšanas programmā no 10 miljoniem piešķirti 4,8 miljoni latu

Valsts AS "Lauku attīstības fonds" līdz šā gada 31.jūlijam zemniekiem lauksaimniecības zemes iegādei piešķīris 151 aizdevumu par kopējo summu 4,83 miljoni latu, biznesa portālu 'Nozare.lv" informēja Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Kurzemē piešķirti 49 aizdevumi, Zemgalē - 48, Vidzemē - 28, Latgalē - 18, bet Rīgas reģionā - astoņi aizdevumi. Galvenokārt zemnieki vēlas savā īpašumā iegādāties iepriekš nomāto zemi.

Par apstiprināto aizdevumu summu plānots iegādāties kopumā 4156 hektārus zemes. Iegādājamās zemes platības vidējā tirgus vērtība ir 1140 lati par hektāru.

Apstiprināto aizdevumu summa ir no 2000 latu līdz 100 000 latu, savukārt par maksimālo summu ir apstiprināti četri aizdevumi. No 151 apstiprinātā aizdevuma 114 aizdevumiem piešķirtā summa ir līdz 40 000 latu, pieprasītākā aizdevuma summa - līdz 25 000 latu. Aizdevumu termiņš ir robežās no trim līdz 20 gadiem, vidējais aizdevuma termiņš - 15 gadi.

Aizdevumiem galvenokārt piesakās nelielas saimniecības, kuras atbilstoši mazo un vidējo uzņēmumu definīcijai ir mikrosaimniecības. No 143 saimniecībām 115 saimniecībās strādā no viena līdz trim darbiniekiem, kuri ir ģimenes locekļi. Tikai sešas saimniecības ir tādas, kurās darbinieku skaits pārsniedz desmit un gada apgrozījums ir lielāks par diviem miljoniem eiro, un tās uzskatāmas par mazo uzņēmumu.

Kā ziņots, zemes kreditēšanas programma sākusi darboties 2012.gada jūlijā. Kreditēšanu administrē VAS "Lauku attīstības fonds" sadarbībā ar VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka".

Atbalsta programma nepieciešama, jo no 2010.gada zemei, kas netiek apstrādāta, tiek piemērota nekustamā īpašuma nodokļa papildlikme 1,5% apmērā no zemes kadastrālās vērtības. Tāpēc tie zemju īpašnieki, kas neražo lauksaimniecības produkciju un nespēj nodrošināt savu īpašumu uzturēšanu, varētu pārdot zemi tiem lauksaimniekiem, kas ir ieinteresēti to iegādāties ražošanai.

Tāpat no lauksaimnieku apstrādātās zemes liela daļa joprojām ir nomāto zemju platības, un daudziem rodas problēmas ar saistību izpildi un jāatmaksā saņemtais Eiropas Savienības atbalsts, ja patiesais zemes īpašnieks izlemj priekšlaikus lauzt nomas līgumu.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Ober Haus Real Estate Latvia aicina uz Atvērto durvju dienām jaunā daudzdzīvokļu ēku projektā Māras dārzi, Liepājas ielā 2

05.08.2013

Jūrmalā rekonstruēts dzīvojamais komplekss "Amber Residence"

06.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks