Šampēteris

Ar īpašu šarmu apveltītā apkaime ar milzu potenciālu

Šampētera (agrāk Šampetris) nosaukums cēlies no franču valodas vārda champêtre, kas tulkojams kā "lauks" vai "lauciniecisks".

Šodien, salīdzinot ar citām Rīgas apkaimēm, Šampēteri nevar nosaukt par populārāko Rīgas rajonu, līdz ar to, tas ir mazāk apdzīvots, klusāks un mierīgāks, un vairāk kā citi rajoni atgādina piepilsētas rāmo sajūtu.

Tie pilsētnieki, kas meklē mieru un būšanu nostāk no kņadas, Šampētera īpašo šarmu novērtē arvien vairāk.

19.gs. Šampēteris bija iecienīta vieta, kur atpūtas brīžos pulcējas rīdzinieki. Vēlāk sākās intensīva apkaimes apbūve, kas rajonu izveidoja par nozīmīgu rūpniecības un ražošanas punktu. 1919. gadā Šampēteris tika iekļauts Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā. Skatoties no mūsdienu skatupunkta, Šampēteris atkal atgriežas to rajonu lokā, kam vairāk raksturīga īpašā aura, kas mazāk saistīta ar pilsētas kņadu, rūpniecību un nemieru.

Šampēteris vēsturiski veidojies uz Šampētera muižas zemes. Šobrīd tas ir Rīgas Rietumu daļas centra rajons (Pārdaugavā, Zemgales priekšpilsētā), kas robežojas ar Imantu, Zasulauku, Pleskodāli un Zolitūdi. Par apkaimes robežu ielām var saukt Lielirbes ielu, Jāņa Endzelīna ielu, Irlavas ielu, Kalnciema ielu un Ventspils ielu. Šampētera apkaimes kopējā platība ir vien 1,366 km², kas ir apmēram četras reizes mazāk nekā vidējais apkaimes platības rādītājs Rīgā. 

Šampētera dzīvojamo ēku apbūvē redzama liela daudzveidība: te ir salīdzinoši daudz privātmāju, kā vienas no īpašākajām var izcelt šveiciešu stila koka dzīvojamās mājas ar tām raksturīgajiem koka ornamentiem. Protams, neiztikt bez padomju laika sērijveida daudzstāvu projektiem. Arī nekustamo īpašumu attīstītāji nesēž uz lauriem un Šampēteri labprāt sāk izvēlēties savu projektu attīstīšanai un tie kļūst par jau esošo namu daudzveidības jaunākajiem vaibstiem un papildinājumiem.

Vietējo uzmanības lokā jau nonācis spilgtais apkaimes jaunpienācējs IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS, Apuzes ielā 51A. Par iedvesmu projektam izvēlēts Īrisa zieds. Saskaņā ar Fen-Shui likumiem, Īriss simbolizē mūžīgo skaistumu, panākumus biznesā un stipru ģimeni un ilgu mūžu.  Citi ticējumi vēsta, ka īriss ir tīrības, harmonijas un uzticības simbols. Projekta ideja balstās uz velmi cilvēku pietuvināt dabai, radīt vietu, kur tas var baudīt dabas ainavas un arhitektūras saskaņu, izbaudīt to sniegto komfortu. 

Projekts "IRIS" piedāvā unikālām vērtībām aprīkotu modernu, zaļu un ekoloģisku vietu dzīvošanai - projekta pirmajā kārtā tiek būvētas trīs mājas, Māja A ar 24 dzīvokļem un Mājas B un C ar 48 dzīvokļiem, kopā - 72 dzīvokļi ar pilno apdari, pārdomātu plānojumu un kvalitatīvu dizainu. Mājokļi pieejami platībā no 55m2 - 130m2.

Karstākie jaunie projekti Šampēterī

Paslēpt

Statistika

Jaunie projekti

Sajūti dabas klātbūtni pilsētā
SEB Mēneša maksājums no 294 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

87 450 - 186 490 €, 50 – 90 m² , 2 - 4 istabas

 • Kvalitatīvi apdares materiāli
 • Moderns dizains
 • Pārdomāts plānojums
 • Lifts, riteņu un ratiņu novietnes katrā kāpņu telpā
 • Privāta, nožogota teritorija ar atpūtas zonu pie privāta dīķa
 • Privāts sporta laukums svaigā gaisā
 • Katram dzīvoklim 2. un 3. stāvā balkons vai terase,
 • 1. stāva dzīvokļiem – patio (privāts pagalmiņš)
 • Bērnu rotaļu laukumi

Alīna Merca

Astor Group

sales@irisapartments.lv

tel: +371 2964 2499

Sūtīt ziņojumu
 
Mājokļa kredīta kalkulators
Jums ir iespēja izmantot īpašu kredīta piedāvājumu
 • Kredīta noformēšana 0,5% no kredīta summas (standarta cenrādis – 1,5%)
 • Darījuma konts 50 EUR (standarta cenrādis 0,4% no darījuma summas)
 • Bezmaksas vērtējums
 • Zelta klienta statuss uz 12 mēnešiem
 • Finansējuma apjoms: līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības
 • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95%

Mājokļa kredīta kalkulators

%
%
Pirmā iemaksa
24 200 €
Aizdevums
96 800
Komisijas maksa
0
Mēneša maksājums
435
Kopējā summa apmaksai
0
GPL (gada procentu likme)
0 %

Fakti

 • 136.6 ha Platība
 • 4886 Iedzīvotāju skaits
 • 2950 Nodarbinātie
 • 1 Pirmskolas izglītības iestādes
 • 1 Reliģiskās iestādes
 • 1 Bibliotēkas
 

Attīstītāji un projektu pārdevēji

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte

Karte