Āgenskalns

Zaļais Pārdaugavas centrs un veclaicīgo namu mājvieta

Akmens bruģis, nelielas koka mājas un pirmskara celtnes, "Stradiņu" slimnīca, bibliotēka un tirgus - tās ir tikai dažas vietas un iezīmes, kas vairumam rīdzinieku asociējas ar Āgenskalnu.

Šo galvaspilsētas apkaimi varētu nodēvēt par otru Rīgas centru, kurā ik dienas ir jaušama aktīva iedzīvotāju kustība. Tāpat kā par Rīgas centru, arī par Āgenskalnu pirmās ziņas ir meklējamas jau 13. gadsimta hronikās.

Mūsdienās Āgenskalns, ko tautā mēdz mīļi dēvēt par "Āģīti", ir visai pieprasīta, varētu pat teikt, moderna vieta dzīvošanai. Šeit atrodas vairākas rīdziniekiem nozīmīgas vietas - Gaismas pils jeb Latvijas Nacionālā bibliotēka, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Āgenskalna tirgus, atjaunotais Kalnciema kvartāls, parki un skolas.

Šis Rīgas rajons neapšaubāmi uz citu fona izceļas ar tā vēsturisko šarmu un īpašo auru - neraugoties uz to, ka šeit ik dienas pa ielām traucas tūkstošiem automašīnu, vietām ir redzami mūsdienīgi lielveikali un jaunieši pa ietvēm vizinās ar jaunu tehnoloģiju braucamrīkiem, Āgenskalns katram rajona apmeklētājam vienmēr liks justies kā 20. gadsimta sākumposmā. Āgenskalnā mitinās aptuveni 28000 iedzīvotāju, un tā, balstoties uz 2018. gada SKDS Rīgas iedzīvotāju aptaujas datiem, ir viena no dzīvošanai pievilcīgākajām apkaimēm.

19.gadsimta beigās, 20. gadsimta sākumā tapa nozīmīgākās Āgenskalna ēkas - bāreņu nams jeb mūsdienās pazīstamā Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāte Bāriņu ielā, 2. pilsētas slimnīca jeb tagadējā Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca un pašreizējā tirgus ēka. Pēc Pirmā pasaules kara beigām, 1923. un 1924. gadā Āgenskalns tika pie tramvaja sliedēm. Diemžēl šis ieguvums nenāca bez zudumiem - sabiedriskajam transportam upurēja vēsturiskās Māras dzirnavas. Šis ir viens no retajiem Rīgas rajoniem, kas padomju laikos minimāli pārveidots. Šeit uzreiz pēc Otrā pasaules kara beigām tika izveidots pirmais dzīvojamo ēku masīvs - Āgenskalna priedes, apbūvētas atklātās kāpas starp Mazo Nometņu ielu un dzelzceļu un Liepājas un Mārupes ielu.

Tāpat kā daudzus citus Rīgas rajonus, arī Āgenskalnu skars vilciena Rail Baltica sliežu ceļš. Lielas pārmaiņas sola arī Latvijas Universitāte. Tiek lēsts, ka līdz 2023. gadam Āgenskalnā būs vesels akadēmiskais centrs ar piecām ēkām un visu nepieciešamo aktīvai studentu dzīvei. Sagaidāms, ka jau tuvākajā nākotnē norisināsies aktīva slaveno Āgenskalna koka mājiņu revitalizācija, Āgenskalna tirgus atjaunošana, kā arī Friča Brīvzemnieka pamatskolas teritorijā taps jauns un moderns sporta komplekss.

Jaunus vaibstus Āgenskalnam piešķir jaunie daudzdzīvokļu projekti. Patīkams fakts ir, ka katrs no tiem "nes" kādu īpašu filozofiju un ideju, kas tos paceļ augstākā līmenī par vienkāršām mājām un vienkāršiem dzīvokļiem. 

Promenāde - Latvijas galvaspilsētā dzīvojamo apartamentu klāstu ir papildinājis neparasts un aizraujošs projekts "Promenāde", kas īstenots Daugavas kreisajā krastā, paralēli Mūkusalas ielai un topošajai pastaigu promenādei gar Daugavu. Ēkas stils attaisno tās atrašanās vietu, un tā ar lieliem burtiem ierakstāma unikālo un ekskluzīvo projektu kategorijā. No tiem paveras lielisks skats uz Daugavu, vecpilsētu un Lucavsalu, pateicoties augstajiem griestiem, daudzus dzīvokļus var iekārtot divos un trijos līmeņos.

River Park - tieši šāds nosaukums projektam izvēlēts, jo tas visprecīzāk atspoguļo tā atrašanās vietu -  blakus Daugavai un parkam. River Park ir kvalitatīvi, komfortabli un mūsdienīgi vienas līdz četru istabu dzīvokļu īpašumi, platībā no 40 līdz 180m². Pie nama centrālās ieejas 24 stundas diennaktī dežurē nama uzraugs un darbojas  videonovērošana. Visi dzīvokļi ir veidoti ar pilnu apdari no augstvērtīgiem materiāliem.

Filozofu Rezidence - Filozofu Rezidence ir veltījums topošajiem iedzīvotājiem, kas seko savam ceļam, savai filozofijai, savai izvēlei. Galvenais projekta veidotāju uzdevums - izveidot vidi, kas iedrošina tās iedzīvotāju turpināt izvelēto ceļu, palīdzēt atklāt iespējas jaunu ideju un mērķu meklējumos. Katrs kvartāla elements ir veidots tā, lai ikviens iedzīvotājs varētu dzīvot saskaņā ar savu filozofiju. Filozofu Rezidence atrodas Rīgā, Daugavas kreisajā krastā (Pārdaugavā), labiekārtotā 4200 kvadrātmetru plašā teritorijā. Projektā ir 115 dzīvokļi, 2 dzīvokļu ēkas (22 stāvu un 23 stāvu), ko savieno pazemes stāvvieta 121 automobiļiem.

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
46% Apkaimes zaļā zona
29% Sabiedriskā transporta satiksme
24% Klusums un miers apkārtnē
 

Karstākie jaunie projekti Āgenskalnā

Paslēpt

 

Statistika

Jaunie projekti

Palikuši tikai 5 dzīvokļi!
SEB Mēneša maksājums no 595 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

3 - 4 istabas, no 177 120 €

 • Iegādājoties dzīvokli, dāvanā noliktava vai autostāvvieta, vai virtuve!
 • Ēkā ir divas kāpņu telpas ar liftiem.
 • Pie nama centrālās ieejas 24 stundas diennaktī dežurē nama uzraugs un darbojas videonovērošana.
 • Visi dzīvokļi ir ar pilnu apdari no augstvērtīgiem materiāliem.
 • Noliktavu telpas ēkas pagrabstāvā 5 līdz 14 m² platībā.

Ainārs Škapars

info@torni.lv

tel: +371 2785 5955

Sūtīt ziņojumu
 
Lielo dzīvokļu izpārdošana!
75 000 - 450 000 €
SEB Mēneša maksājums no 252 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 
 • Promenāde 29 - pēdējie 5 dzīvokļi par SUPERCENU !!
 • JAUNUMS! Promenāde 25 - iespēja pirmajiem rezervēt savu dzīvokli ar skatu uz Daugavu!
 • Lieliska atrašanās vieta Daugavas krastā ar skatu uz Vecrīgu.
 • Visi apartamenti ar pilnu kvalitatīvu apdari.
 • Piedāvājumā gan viena, gan vairāku līmeņu apartamenti.
 • Jaunajiem īpašniekiem tiek piedāvātas stāvvietas un noliktavas telpas.
 • Tuvumā daudzveidīgas atpūtas, izklaides un iepirkšanās vietas.

Līga Lapsale

info@promenade.lv

tel: +371 2844 4244

Sūtīt ziņojumu
 
Dzīvokļi ar skatu uz Daugavu.
No 90 290 €
Raņķa dambis 34

APARTAMENTI AR SKATU UZ DAUGAVU UN VECRĪGU!

 • vienreizēji skati no panorāmu logiem, balkoniem un terasēm uz Daugavu, Vecrīgu un zaļo Ķīpsalu
 • ērts projekta izvietojums - pilsētas centrā, un tajā pašā laikā nost no steigas un trokšņiem
 • mūsdienīga intelektuāla arhitektūra
 • unikāls ieejas un halles interjers
 • augstākās prasības būvniecības un apdares kvalitātei, enerģijas un siltuma taupīšanas sistēmām
 • projekts ar vārdu un filozofiju, ar kuru Jūs varēsiet lepoties
 • ienesīgs ieguldījums - augstākās klases "premium" kvalitēte par vidējā tirgus projekta cenu (no 1900 EUR/m2)

Philosophers Residence

R.Evolution City SIA

phresidence@rvlc.lv

tel: +371 2488 2882

Sūtīt ziņojumu
 
Mājokļa kredīta kalkulators
Jums ir iespēja izmantot īpašu kredīta piedāvājumu
 • Kredīta noformēšana 0,5% no kredīta summas (standarta cenrādis – 1,5%)
 • Darījuma konts 50 EUR (standarta cenrādis 0,4% no darījuma summas)
 • Bezmaksas vērtējums
 • Zelta klienta statuss uz 12 mēnešiem
 • Finansējuma apjoms: līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības
 • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95%

Mājokļa kredīta kalkulators

%
%
Pirmā iemaksa
24 200 €
Aizdevums
96 800
Komisijas maksa
0
Mēneša maksājums
435
Kopējā summa apmaksai
0
GPL (gada procentu likme)
0 %

Fakti

 • 461.3 ha Platība
 • 27923 Iedzīvotāju skaits
 • 14571 Nodarbinātie
 • 7 Pirmsskolas izglītības iestādes
 • 14 Dažādas izglītības iestades
 • 18 Ārstniecības iestādes
 • 7 Sporta būves
 • 13 Reliģiskās iestādes
 • 14 Sociālās aprūpes iestādes
 

Attīstītāji un projektu pārdevēji

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte

Karte