Bišumuiža / Ziepniekkalns

Komforts un idille kopš 18.gadsimta

Netālu no Rīgas centra, Pārdaugavā, atrodas apkaime ar teiksmainu nosaukumu - Bišumuiža. Uz pārējo galvaspilsētas rajonu fona tā izceļas ar visai ievērojamu vēsturisko bagāžu.

Neliela daļa no agrākās godībās apskatāma un izbaudāma ir arī mūsdienās. Novērtējot apkaimes priekšrocības, šeit aktīvi rosās nekustamo īpašumu attīstītāji, piedāvājot rīdziniekiem komfortu, ko nespēj sniegt milzu daudzdzīvokļu nami.

Bišumuiža, kas robežojas ar Katlakalnu, Ziepniekkalnu un Ķekavas novadu, sākusi veidoties ap 1773. gadā celto Bišu muižu. 18. un 19. gadsimtā bagātākie Rīgas pilsoņi priekšpilsētās iegādājās zemes muižu celtniecībai.

Pārdaugavas priekšpilsētās esošās Bišumuiža un Kleistumuiža jeb Kleisti ir īpaši nozīmīgas – tās kopā ar parku teritorijām ir paredzēts izveidot par pilsētas mežaparkiem. Interesanti arī tas, ka tieši Bišumuiža ir viens no retajiem vietvārdiem, kas saglabājis "muižas" nosaukumu - daudziem citiem vēsturiskie nosaukumi tika nomainīti.

19.gadsimta vidū Bišumuižas teritorija tika paplašināta, veco Jēkaba dzirnavu jeb Jēkaba augstienes ēku pārbūvēja par eļļas fabriku, bet zemesgabalā pie Bauskas ielas uzcēla lenšu fabriku. Visus šos īpašumus kopā sāka dēvēt par Bišumuižu. Attīstoties fabrikām, Bišumuižā pieauga iedzīvotāju skaits un aktivizējās sabiedriskā dzīve. 

Pašreiz apkaimē top arī jaunie mājokļu projekti. Viens no tiem nosaukts rajona vārdā "Bišumuiža". Tajā, novērtējot apkārtnes sniegtās priekšrocības, piedāvā dzīvokļus ar pilnu apdari ēkās ar liftiem, kurām ir tikai četri stāvi un sakārtota teritorija. Iegādājoties dzīvokli šajos namos pircējs izvēlas komfortu, kuru nesniedz lielie daudzstāvu nami.

Jaunās četrstāvu mājas atrodas Rīgā, Komētas ielā, starp Ziepniekkalna, Šautuves un Bauskas ielām. Līdzena teritorija ar nelielu reljefa kritumu Dienvidu pusē. Apkārtnē izteikts kāpu reljefs ar priežu un bērzu audzi. Ap 9 dzīvojamām ēkām veidojas atpūtas un bērnu spēļu laukumi. Ēkas no Komētas ielas atdalītas ar dekoratīvo krūmu stādījumiem.

Projekta lielākie plusi: plašāki logi, četru stāvu ēkas ar liftu, augsti griesti, gaišas un plašas kāpņu telpas, atrašanās tuvu Rīgas centram, visos dzīvokļos logi vērsti uz divām debespusēm.

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
52% Apzaļumojumi un daba apkārtnē
49% Klusums un miers
31% Centra tuvums
 

Karstākie jaunie projekti Bišumuižā/Ziepniekkalnā

Paslēpt

Jaunie projekti

96 999 - 199 052 €
SEB Mēneša maksājums no 326 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

64 - 139 m²

 • Dzīvokļos neraksturīgi augsti griesti
 • Funkcionāli dzīvokļu plānojumi
 • Lieli trīskameru logi, kas katrā dzīvoklī vērsti uz divām debespusēm
 • Gaišas un plašas kāpņu telpas
 • Mazstāvu apbūvei un ciematam raksturīgās ērtības
 • Rīgas centra tuvums
 • Gāzes apkure un augsta energoefektivitāte
 • Zaļa un klusa apkārtējā vide

Vija Sondore

vija.sondore@arcoreal.lv

tel: +371 2831 1711, +371 6707 9220

Sūtīt ziņojumu

Tatjana Jefimova

tatjana.jefimova@arcoreal.lv

tel: +371 2867 3723, +371 6707 9220

Sūtīt ziņojumu
 
Mājokļa kredīta kalkulators
Jums ir iespēja izmantot īpašu kredīta piedāvājumu
 • Kredīta noformēšana 0,5% no kredīta summas (standarta cenrādis – 1,5%)
 • Darījuma konts 50 EUR (standarta cenrādis 0,4% no darījuma summas)
 • Bezmaksas vērtējums
 • Zelta klienta statuss uz 12 mēnešiem
 • Finansējuma apjoms: līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības
 • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95%

Mājokļa kredīta kalkulators

%
%
Pirmā iemaksa
24 200 €
Aizdevums
96 800
Komisijas maksa
0
Mēneša maksājums
435
Kopējā summa apmaksai
0
GPL (gada procentu likme)
0 %

Fakti

 • 5942 ha Platība
 • 33016 Iedzīvotāju skaits
 • 6 Pirmsskolas izglītības iestādes
 • 6 Vispārējās izglītības iestādes
 • 8 Ārstniecības iestādes
 • 7 Sporta būves
 • 5 Sociālās aprūpes iestādes
 

Attīstītāji un projektu pārdevēji

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte

Karte