Bišumuiža / Ziepniekkalns

Komforts un idille kopš 18.gadsimta

Netālu no Rīgas centra, Pārdaugavā atrodas apkaime ar teiksmainu nosaukumu - Bišumuiža. Uz pārējo galvaspilsētas rajonu fona tā izceļas ar visai ievērojamu vēsturisko bagāžu.

Neliela daļa no agrākās godībās apskatāma un izbaudāma ir arī mūsdienās. Novērtējot apkaimes priekšrocības, šeit aktīvi rosās nekustamo īpašumu attīstītāji, piedāvājot rīdziniekiem komfortu, ko nespēj sniegt milzu daudzdzīvokļu nami.

Bišumuiža, kas robežojas ar Katlakalnu, Ziepniekkalnu un Ķekavas novadu, sākusi veidoties ap 1773. gadā celto Bišu muižu. 18. un 19. gadsimtā bagātākie Rīgas pilsoņi priekšpilsētās iegādājās zemes muižu celtniecībai.

Pārdaugavas priekšpilsētās esošās Bišumuiža un Kleistumuiža jeb Kleisti ir īpaši nozīmīgas – tās kopā ar parku teritorijām ir paredzēts izveidot par pilsētas mežaparkiem. Interesanti arī tas, ka tieši Bišumuiža ir viens no retajiem vietvārdiem, kas saglabājis "muižas" nosaukumu - daudziem citiem vēsturiskie nosaukumi tika nomainīti.

19.gadsimta vidū Bišumuižas teritorija tika paplašināta, veco Jēkaba dzirnavu jeb Jēkaba augstienes ēku pārbūvēja par eļļas fabriku, bet zemesgabalā pie Bauskas ielas uzcēla lenšu fabriku. Visus šos īpašumus kopā sāka dēvēt par Bišumuižu. Attīstoties fabrikām, Bišumuižā pieauga iedzīvotāju skaits un aktivizējās sabiedriskā dzīve. 

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
52% Apzaļumojumi un daba apkārtnē
49% Klusums un miers
31% Centra tuvums
 

Paslēpt

  • 5942 ha Platība
  • 33016 Iedzīvotāju skaits
  • 6 Pirmsskolas izglītības iestādes
  • 6 Vispārējās izglītības iestādes
  • 8 Ārstniecības iestādes
  • 7 Sporta būves
  • 5 Sociālās aprūpes iestādes
 

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte