Centrs

Rīgas kodols – tuvais, tālais un klusais centrs

Rīgas centrs ir viena no Latvijas galvaspilsētas izslavētākajām apkaimēm - tā ir vieta, kur gozējas tūristi, atrodas vissenākās vēstures liecības un arhitektūra, norisinās skaļākie kultūras pasākumi un galu galā - ik dienas mutuļo dzīvība kā skudru pūznī.

Ne velti Rīgas centrs un tā apkārtne ir samērā pievilcīgs rajons dzīvošanai - te dzīvot ir kā nemitīgi atrasties dažādu notikumu virpulī, kur viss ir teju rokas stiepiena attālumā.

Centrs tiek uzskatīts par vienu no Rīgas mazākajiem un noslogotākajiem rajoniem, tomēr šeit dzīvo samērā maz rīdzinieku, proti, aptuveni vien 30 171 iedzīvotājs. Ja salīdzina ar tūkstošgades sākumu, te savulaik dzīvoja 50 829 cilvēki.

Jāteic gan, ka lielākās iedzīvotāju skaita pārmaiņas piedzīvojusi tieši vecpilsēta, kur iedzīvotāju skaits 18 gadu laikā samazinājies par teju trešdaļu - līdzīga tendence vērojama arī Avotu un Grīziņkalna apkaimē. Savukārt no centra rajoniem izaugsmi ir piedzīvojusi Skanste un Brasa, kur iedzīvotāju skaits ir pieaudzis par ceturtdaļu.

Centrs ir otrā pievilcīgākā apkaime, kuru apsteidz vien Mežaparks. Un ne velti - šis ir galvaspilsētas epicentrs, kurā norisinās svarīgākie kultūras un izklaides pasākumi. Bez izklaides Rīgas centrs ir arī nozīmīgs Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums - šeit ir simtiem arhitektoniski nozīmīgu namu un būvju gan Vecrīgā, gan Klusajā, gan arī Tuvajā un Tālajā centrā, kuras ik gadu brauc apskatīt tūkstošiem tūristu.

Kā jau Rīgas kodolā, arī nākotnes plāni attiecībā uz šo apkaimi ir lieli. Pilsētas centrā plānota Rīgas pils laukuma labiekārtošana, Centrāltirgus kvartāla revitalizācija, Skanstes rajona revitalizācija, tostarp Laikmetīgās mākslas muzeja, Rīgas konferenču un koncertu centra un jaunu biroju un mājokļu kompleksu celtniecība. Tāpat Skanstes rajonā plānots attīstīt jaunu darījumu un dzīvojamo kvartālu "New Hanza", kā arī šeit un Brasas apkaimē tiks pilnveidota sabiedriskā transporta infrastruktūra, proti, te drīzumā ierīkos jaunu tramvaja līniju. Plānojas arī Vanšu, Gaisa un Brasas tilta atjaunošana un plaši apspriestā "Rail Baltica" sliežu būvniecība. "Rail Baltica" ietvaros tiks būvēts jauns tilts pār Daugavu, kā arī teju pilnībā pārveidos Rīgas Centrālo dzelzceļa staciju - tā kļūs modernāka un laikmetīgāka.

Nereti Rīgas centra pilnībā renovētos namus novērtē daudz augstāk kā no jauna celtos jaunos daudzdzīvokļu projektus, ko apliecina vēsturisko centra namu dzīvokļu cenas. Tie ir dzīvokļi cilvēkiem, kas skaidri zina ko vēlas un prot novērtēt šādu ēku vērtību.

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
79% Laba infrastruktūra
34% Sabiedriskā transporta pieejamība
76% Patīk dzīvot šajā apkaimē
 

Paslēpt

 • 373.2 ha Platība
 • 35274 Iedzīvotāju skaits
 • 69341 Nodarbinātie
 • 52 Dažādas izglītības iestādes
 • 15 Vispārējās izglītības iestādes
 • 19 Augstākās izglītības iestādes
 • 30 Sporta būves
 • 18 Reliģiskās iestādes
 • 45 Sociālās aprūpes iestādes
 • 17 Bibliotēkas
 • 203 Ārstniecības iestādes
 

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte