Dzirciems

Šarmantais Pārdaugavas rajons, ko novērtēs gan pilsētas burzmas, gan dabas mīļotāji

Par vienu no Pārdaugavas centrālajiem rajoniem tiek uzskatīts Dzirciems, kas robežojas ar Iļģuciemu, Ķīpsalu, Āgenskalnu, Zasulauku un Imantu. Dzirciema lokācija tiek augstu vērtēta gan ērtās infrastruktūras un galvaspilsētas centra tuvuma, gan zaļās un mierpilnās vides dēļ.

Pozitīvu pienesumu dod arī tas, ka apkārtnē atrodas vairākas klusākas ieliņas, pastaigu vietas un parki, piemēram, Nordeķu parks, Dzegužkalns, kā arī Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs.

Mūsdienās Dzegužkalns rīdzinieku vidū ir izpelnījies lielu cieņu. Tieši šeit, ievērojot latviešu tautas tradīcijas, ik gadu tiek atzīmēti Jāņi, kur pulcējas liela daļa svētku svinēt gribošu rīdzinieku.

Sākotnēji Dzirciemu neizdalīja kā atsevišķu teritoriju. To, līdzīgi kā apgabalu līdz Spilves pļavām, iesākumā dēvēja par Iļģuciemu - gluži kā apkaimi, kas šobrīd teritoriāli atrodas Dzirciemam kaimiņos. Tikai no 20. gadsimta 70. gadiem Dzirciema ielai piegulošās Nordeķu un Zasulauka teritorijas sāka dēvēt par Dzirciemu. Tiesa, šāds apkaimes nosaukums no vēsturiskā viedokļa ir aplams - tas ieviesies no 20. gadsimta 70. - 80. gados būvētās Dzirciema ielas, taču īstais Dzirciems, kā vārdā ir nosaukta iela, ir ciems un pagasts Tukuma novadā.

Par jaunajiem projektiem Pārdaugavā, it īpaši tuvajā Pārdaugavā, cilvēku intereses netrūkst, tāpēc dzīvokļi šeit ir pieprasīti. Tā kā citos mikrorajonos mājokļu cenas ir ļoti augstas, pircēji, kas meklē dzīvokli tuvajā Pārdaugavā, arvien biežāk izvēlas citus, nedaudz pieejamākus mikrorajonus. Līdzīgi domā arī vairāki attīstītāji, kas šobrīd tieši Dzirciemā projektē un būvē jaunos projektus.

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
54% Apzaļumotas teritorijas, koki un parki
43% Klusums, miers, maz cilvēku
39% Laba sabiedriskā transporta un dzelzceļa satiksme
 

Paslēpt

  • 244.4 ha Platība
  • 11746 Iedzīvotāju skaits
  • 5892 Nodarbinātie
  • 4 Pirmsskolas izglītības iestādes
  • 5 Dažādas izglītības iestādes
  • 6 Ārstniecības iestādes
  • 6 Sporta būves
  • 4 Bibliotēkas
 
67 200 - 167 700 €

39 - 96 m²

  • Projekts Dzirciema Nams atrodas vienā no šarmantākajiem un zaļākajiem Rīgas rajoniem – Dzirciemā, Pārdaugavā. Māja ir jau nodota ekspluatācijā un vēl ir iespēja rezervēt 2-5 istabu dzīvokļus.
Aizvērt
Lasīt vairāk
Aizvērt

Zane Dimanta

zane.dimanta@yit.lv

tel: +371 2652 5185

Sūtīt ziņojumu

Zane Kaupere

zane.kaupere@yit.lv

tel: +371 2631 0633

Sūtīt ziņojumu
 
Nodots ekspluatācijā! Pieejami 2 – 5 istabu dzīvokļi.

Ziņas

Citas apkaimes

Attīstītāji un projektu pārdevēji

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte

Karte