Mežciems

Mežu un ezeru ieskautā apkaime, kur plaukst jauni projekti

Lielāko daļu Mežciema teritorijas aizņem ūdens un apstādījumi - apkaimes rietumos iekļauts viss Biķernieku meža masīvs, bet austrumos atrodas daļa Juglas meža.

Iespējams, tieši šis izteiktais dabas tuvums ir viens no galvenajiem Mežciema šarma iemesliem. Šī ir vienīgā apkaime, kur daudzdzīvokļu namu augšējos stāvos tika izbūvētas mākslinieku darbnīcas.

Savukārt pavisam drīz šī apkaime varētu kļūst saistoša ar vēl citiem interesantiem piedāvājumiem, jo šeit attīstās jaunie projekti, kas izceļas ar savu vērienību un kvalitāti.

Jau 17.gadsimtā Mežciems bija visblīvāk apdzīvotais Rīgas rajons. Publiski pieejamā informācija liecina, ka, visticamāk, tas bijis saistīts ar daudzo ezeru tuvumu. Laikā no 1736. līdz 1743. gadam uz Putniņu māju zemes izveidojās Gaiļa muiža, kas devusi tagadējo nosaukumu Gaiļezeram (agrāk - Putniņezeram). Gaiļezers, kura krastā atrodas "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca", līdz mūsdienām saglabājies ar tādu pašu nosaukumu un tapis par centrālo orientieri padomju laikā izveidotajam dzīvojamam masīvam.

Mežciems sākotnēji veidojies kā mazstāvu apbūves rajons bijušā Dreiliņu pagasta Burharda muižas robežās. Daudzstāvu mājas tika uzceltas no 1975. - 1986. gadam, un tajās bija iecerēts izmitināt ap 15 000 iedzīvotāju. Mežciema daudzstāvu dzīvojamais rajons sastāv galvenokārt no 602.sērijas., Lietuviešu projekta (464. sērija) un atsevišķām 104. sērijas 16 stāvu ēkām. Padomju laikā dzīvokļi tika dalīti māksliniekiem, mediķiem, VEF, Rīgas manufaktūras, Rīgas vagonu rūpnīcas strādniekiem.

Pēdējos gados Mežciemā aizsākusies arī jaunu dzīvojamo namu būvniecība. Ievērojamākais pēdējā laika projekts ir attīstītāja "Merks" celtie "Gaiļezera nami", Gaiļezera ielā - sešas deviņu stāvu dzīvojamās ēkas.

Projektā pieejami daudzveidīgi trīs istabu dzīvokļi - gan nelieli, ar kompaktu plānojumu, gan arī plaši, ar ērti nodalāmu virtuves zonu un divām sanitārajām telpām. Ēku augšējos stāvos pieejami arī četru un divu istabu dzīvokļi. Visiem mājpkļiem ir iestikloti balkoni un lieli logi.

Pirmajā stāvā izbūvētas autostāvvietas un individuālas noliktavu telpas, kā arī koplietošanas telpa riteņiem un bērnu ratiņiem. Teritorijā ir ierīkoti vairāki bērnu laukumiņi un uzstādīta īpaša pontonu laipa pastaigām gar ezeru.

“Gaiļezera namu” tuvumā atrodas visa ērtai dzīvei nepieciešamā infrastruktūra: skolas, bērnudārzi, veikali, medicīnas iestādes, sporta centrs un sabiedriskais transports. Vienlaikus ezera tuvums nodrošina patīkamu mieru un vietu pastaigām svaigā gaisā. Netālu atrodas arī Biķernieku mežs.

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
79% Mežs un daba
40% Miers un klusums
34% Laba sabiedriskā transporta satiksme un infrastruktūra
 

Karstākie jaunie projekti Mežciemā

Paslēpt

Statistika

Jaunie projekti

98 000 - 186 000 €
SEB Mēneša maksājums no 326 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

60 - 100 m², 2 - 4 istabas

 • Jauni, kompakti 3 istabu dzīvokļu plānojumi
 • Vēl tuvāk ezeram
 • Komforts un mājīgums
 • Pieredzējuši un kompetenti būvnieki
 • Augsta kvalitāte it visā
 • Lieliska atrašanās vieta

Dace Tumšā

dace.tumsa@merks.lv

tel: +371 2615 6165

Sūtīt ziņojumu
 
Mājokļa kredīta kalkulators
Jums ir iespēja izmantot īpašu kredīta piedāvājumu
 • Kredīta noformēšana 0,5% no kredīta summas (standarta cenrādis – 1,5%)
 • Darījuma konts 50 EUR (standarta cenrādis 0,4% no darījuma summas)
 • Bezmaksas vērtējums
 • Zelta klienta statuss uz 12 mēnešiem
 • Finansējuma apjoms: līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības
 • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95%

Mājokļa kredīta kalkulators

%
%
Pirmā iemaksa
24 200 €
Aizdevums
96 800
Komisijas maksa
0
Mēneša maksājums
435
Kopējā summa apmaksai
0
GPL (gada procentu likme)
0 %

Fakti

 • 766.7 ha Platība
 • 15231 Iedzīvotāju skaits
 • 10954 Nodarbinātie
 • 3 Pirmsskolas izglītības iestādes
 • 4 Vidusskolas izglītības iestādes
 • 5 Augstākās izglītības iestādes
 • 35 Ārstniecības iestādes
 • 3 Sporta būves
 • 3 Bibliotēkas
 • 3 Kultūras iestādes
 

Attīstītāji un projektu pārdevēji

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte

Karte