Purvciems

Rajons, kur mijas padomju mantojums un mūsdienu modernisms

Par Purvciemu, Rīgas apkaimi, kura robežojas ar Teiku, Mežciemu, Dreiliņiem, Pļavniekiem, Dārzciemu un Grīziņkalnu, pastāv visdažādākās leģendas un nostāsti. Purvciems pēdējos gadu desmitos ir bijis pieprasīts dzīvojamais rajons, kas vēl aizvien turpina attīstību un jau drīzumā kļūs ar jaunām dzīvojamajām ēkām bagātāks.

Mūsdienu Purvciema lielāko daļu aizņem dzīvojamā apbūve - 48% no visas apkaimes teritorijas jeb 241 hektāru. Pārsvarā tie ir daudzstāvu dzīvojamie nami, taču apkaimes dienvidu pusē atrodas nelieli savrupmāju kvartāli.

Krietni mazāku apkaimes daļu aizņem koki, krūmāji, pļavas – tikai 3,4 hektārus, taču arī daudzstāvu māju iekšpagalmos ir gan apstādījumi, gan bērnu laukumi. Pārējo rajona platību aizņem automaģistrāles, ceļi un sabiedriskās būves. No infrastruktūras viedokļa Purvciems ir izteikts guļamrajons - šeit neatrodas plašas, sabiedrībai nozīmīgas ēkas vai izklaides vietas, toties tas ir nodrošināts ar plašu sabiedriskā transporta klāstu, kas savukārt aizvedīs uz tuvākiem un tālākiem Rīgas rajoniem un vietām - uz darbu un izklaidēm. Interesanti, ka Rīgas domei attiecībā uz rajonu plāni ir lieli - Rīgas teritorijas plānojums līdz 2030.gadam paredz, ka Purvciems iegūs ilgi gaidītās tramvaja līnijas, jaunus veloceliņus un "Lidl" veikalu.

Nu jau vairākus gadus Purvciems nav tikai padomju ēku apkaime - šeit pēdējo desmit gadu laikā ir tapuši vairāki jaunie projekti, un tie turpina attīstīties. Jāteic gan, ka pieprasījums pēc Purvciema dzīvokļiem ik gadu mēreni krītas. Ar ko tas saistīts? Tas varētu būt skaidrojams ar būtisku jauno, kvalitatīvo projektu piedāvājumu trūkumu šajā citādi pieprasītajā Rīgas rajonā. 

Taču, situācija pamazām mainās un tiem, kas Purvciemā jau sen gaidījuši jaunos projektus - būs, no kā izvēlēties!

Laba izvēle būs projekts Green City, Stirnu ielā 38B. Tā ir daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka ar pagalmu, kur īpaša uzmanība tiek pievērsta apkārtējās vides labiekārtošanai un apzaļumošanai, rekreācijas zonas izveidei. Ēkā kopā ir 100 dzīvokļi. Ēkas puspagraba stāvā un arī virszemē pieejamas auto stāvvietas, bet iekšpagalmā ierīkots bērnu rotaļu laukums ar rotaļu iekārtām un sporta laukums ar basketbola grozu. 

Viens no Purvciema jaunajiem vaibstiem ir arī jaunais projekts Pūces ielā 19. To veido 5 stāvus augsta dzīvojamā ēka ar 65 dzīvokļiem. Jauno mājas iemītnieku labsajūtai, katrā dzīvoklī izplānots balkons un individuāla noliktavas telpa mājas pagrabstāvā, kur novietot ikdienā neizmantotās mantas, lai atbrīvotu telpu dzīvojamā zonā. Pirmā stāva dzīvokļu īpašniekiem būs iespēja izbaudīt privātā dārziņa burvību.

Piemājas teritorija tiks labiekārtota ar piknika zonu - lapenīti, 2 bērnu rotaļu laukumiem, kuri pielāgoti dažādām vecuma grupām un atpūtas zonām ar soliņiem. Pagalmā paredzēta vieta virszemes autostāvvietām, kā arī tiks piedāvātas dažas virszemes autostāvvietas zem nojumes.

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
61% Mežs un apzaļumojumi
48% Miers un klusums apkaimē
45% Laba sabiedriskā transporta satiksme
 

 

Paslēpt

Statistika

Jaunie projekti

79 000 - 112 000 €
SEB Mēneša maksājums no 215 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

2 - 3 istabas

 • Jauno projektu Pūces ielā 19 veido 5 stāvus augsta dzīvojamā ēka ar 65 dzīvokļiem. Tiks piedāvāti pārdomāta plānojuma un platības 1, 2, 3 un 4 istabu dzīvokļi, par plašam klientu lokam pieejamām cenām.
 • Jauno mājas iemītnieku labsajūtai, katrā dzīvoklī būs izplānots balkons un individuāla noliktavas telpa mājas pagrabstāvā, kur novietot ikdienā neizmantotās mantas, lai atbrīvotu telpu dzīvojamā zonā.
 • Iedzīvotāju ērtībām ēkas 1. stāvā paredzēta speciāla telpa bērnu ratiņu un riteņu novietošanai.

Elīna Dūda

elina.duda@bonava.com

tel: +371 2869 5500

Sūtīt ziņojumu

Jeļena Freimane

jelena.freimane@bonava.com

tel: +371 2641 1732

Sūtīt ziņojumu
 
56 400 - 171 000 €
SEB Mēneša maksājums no 300 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

34 - 92 m², 1 - 4 istabas

 • Projekts ietver vienu daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku ar pagalmu. Ēkā kopā būs 100 dzīvokļi.
 • Ēkas puspagraba stāvā tiks izvietotas auto stāvvietas vieglajām automašīnām. Iekšpagalma teritorijā atradīsies 26 āra auto stāvvietas. Iebraukšana minētās ēkas pagalma teritorijā un autostāvvietā tiks organizēta no Stirnu ielas puses.

Zane Dimanta

zane.dimanta@yit.lv

tel: +371 2652 5185

Sūtīt ziņojumu

Zane Kaupere

zane.kaupere@yit.lv

tel: +371 2631 0633

Sūtīt ziņojumu
 
Mājokļa kredīta kalkulators
Jums ir iespēja izmantot īpašu kredīta piedāvājumu
 • Kredīta noformēšana 0,5% no kredīta summas (standarta cenrādis – 1,5%)
 • Darījuma konts 50 EUR (standarta cenrādis 0,4% no darījuma summas)
 • Bezmaksas vērtējums
 • Zelta klienta statuss uz 12 mēnešiem
 • Finansējuma apjoms: līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības
 • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95%

Mājokļa kredīta kalkulators

%
%
Pirmā iemaksa
24 200 €
Aizdevums
96 800
Komisijas maksa
0
Mēneša maksājums
435
Kopējā summa apmaksai
0
GPL (gada procentu likme)
0 %

Fakti

 • 501.7 ha Platība
 • 59940 Iedzīvotāju skaits
 • 13280 Nodarbinātie
 • 10 Pirmsskolas izglītības iestādes
 • 9 Vispārējās izglītības iestādes
 • 32 Ārstniecības iestādes
 • 14 Sporta būves
 • 5 Reliģiskās iestādes
 

Attīstītāji un projektu pārdevēji

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte

Karte