Purvciems

Rajons, kur mijas padomju mantojums un mūsdienu modernisms

Purvciems robežojas ar Teiku, Mežciemu, Dreiliņiem, Pļavniekiem, Dārzciemu un Grīziņkalnu un pēdējos gadu desmitos ir bijis pieprasīts dzīvojamais rajons, kas vēl aizvien turpina attīstību un ir kļuvis ar jaunām dzīvojamajām ēkām bagātāks.

Mūsdienu Purvciema lielāko daļu aizņem dzīvojamā apbūve - pārsvarā tie ir daudzstāvu dzīvojamie nami, taču apkaimes dienvidu pusē atrodas nelieli savrupmāju kvartāli.

Purvciems ir nodrošināts ar plašu un ērtu staiksmes infrastruktūru, kas dzīvošanu šeit padara ērtu un dinamisku.  Interesanti, ka Rīgas domei attiecībā uz rajonu plāni ir lieli - Rīgas teritorijas plānojums līdz 2030.gadam paredz, ka Purvciems iegūs ilgi gaidītās tramvaja līnijas, jaunus veloceliņus un "Lidl" veikalu.

Nu jau vairākus gadus Purvciems nav tikai padomju ēku apkaime - šeit pēdējo desmit gadu laikā ir tapuši vairāki jaunie projekti, un tie turpina attīstīties. Jāteic gan, ka pieprasījums pēc Purvciema dzīvokļiem ik gadu mēreni krītas. Ar ko tas saistīts? Tas varētu būt skaidrojams ar būtisku jauno, kvalitatīvo projektu piedāvājumu trūkumu šajā citādi pieprasītajā Rīgas rajonā. Taču, situācija pamazām mainās. Tiem, kas Purvciemā jau sen gaidījuši jaunos projektus, pašlaik ir no kā izvelēties!

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
61% Mežs un apzaļumojumi
48% Miers un klusums apkaimē
45% Laba sabiedriskā transporta satiksme
 
 

Paslēpt

  • 501.7 ha Platība
  • 59940 Iedzīvotāju skaits
  • 13280 Nodarbinātie
  • 10 Pirmsskolas izglītības iestādes
  • 9 Vispārējās izglītības iestādes
  • 32 Ārstniecības iestādes
  • 14 Sporta būves
  • 5 Reliģiskās iestādes
 

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte