Teika

Zaļas vides ieskautais radošuma un tehnoloģiju epicentrs, kas uzplaukst ar jaunu sparu

Viena no respektablākajām un rīdzinieku iecienītākajām Rīgas apkaimēm ir Teika. Šis zaļais, mūsdienīgais dzīvojamais rajons, kam draudzīgi piekļaujas pilsētas centrs un Biķernieku mežs, pilsētnieku, tajā skaitā arī mājokļu meklētāju interesi, saistījis jau kopš tā pastāvēšanas pirmsākumiem.

Šobrīd Teika uzņem jaunus apgriezienus un Rīgas apkaimju stāstos savu vārdu ieraksta ar moderniem jaunajiem projektiem un vērienīgiem nākotnes attīstības plāniem. Teika kļuvusi par moderno pilsētas epicentru - šeit ir mūsdienīgi biroji, dzīvojamās mājas, nozīmīgas kultūras iestādes un vēl un vēl.

Teika ir viena no jaunākajām Rīgas apkaimēm, un, kas interesanti, ilgus gadus tā bija Rīgas pilsētas daļa, kurai nebija nosaukuma. Pie sava vārda tā tika, pateicoties arhitektam Teodoram Hermanovskim, pēc kura veidotā projekta 1937.gadā Zemitāna laukumā 2 tika uzcelts un atvērts moderns platekrāna kinoteātris. 

Tieši Teikas apkaime ir mājvieta vairākiem ievērojamiem uzņēmumiem, kurus ne viens vien atminas un ar labu vārdu piemin arī mūsdienās - 1932.gadā dibinātā Valsts elektrotehniskā fabrika jeb VEF, kas līdz pat tās pastāvēšanas beigām 90.gados ražoja, šķiet, it visu, kas bija aktuāls un nepieciešams - radio, telefonus, fotoaparātus, kabatas lukturīšu baterijas, automašīnas un pat sporta lidmašīnas. Apkaimē darbojās arī citi zināmi uzņēmumi, piemēram, Rīgas vagonbūves rūpnīca "Vairogs", velosipēdu ražotne "Ērenpreiss", Vidzemes maiznīca un citi.

Blakus Brīvības ielai, aiz atjaunotās VEF Kultūras pils stalti slejas vairāku daudzstāvu māju komplekss, ko rotā uzraksts "Jaunā Teika". Šeit top vērienīgs, uz mūsdienu cilvēka vajadzībām, pašsajūtu un izaugsmi balstīts dzīvojamais un biroju kvartāls, kas pamazām iekaro popularitāti rīdzinieku vidū un kļūst par jaunu vietu, ar ko asociēt Teiku un kur satikt sen neredzētu cilvēkus, izbrīnā sveicinoties: "Tu arī te?!"

Jaunās Teikas concepts veidots, godinot to, kas šeit vēsturiski ir radīts, un no jauna to ierakstot elitārās apkaimes vēsturē. Ne velti, šeit esošajām un topošajām biroja ēkām doti vēsturiski nozīmīgie vārdi "Valters", "Ausma" un "Teodors".  Līdz 2020. gadam tiks pabeigti vēl pēdējie plānotie nami, kuros, rūpējoties par rajonā dzīvojošo un strādājošo ērtībām, būs nodrošinātas telpas arī bērnudārzam, sportam, medicīnas centram un veikalam.

Teikas apkaimē viens no svaigākajiem jaunumiem ir arī topošais projekts "Pagalms 2.0." "Pagalms 2.0" atbildīs jaunākajām mūsdienīgas un ilgtspējīgas pilsētvides tendencēm. Tajā paredzētas plašas labiekārtotas zaļās teritorijas, koplietošanas dārzu zona, laukumi sporta aktivitātēm, ērta, līdz 6m plata divvirzienu kustības iebraukšana autostāvvietās.  Ēku būvniecībā izmantoti videi draudzīgi materiāli, teritorijā pieejams komposts bioloģisko atkritumu savākšanai un izveidota ilgtspējīga lietus ūdeņu apsaimniekošana.

Mājokļu projekts "Pagalms 2.0" atradīsies Turaidas ielā 4, starp Gaisa un J.Zemitāna tiltu, un to veidos trīs piecu stāvu nami ar 189 jaunām, plašam iedzīvotāju lokam pieejamām mājvietām. 

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
66% Laba satiksme un centra tuvums
45% Daba, zaļā zona un mežs
38% Veikali, tirgus, tirdzniecības centri
 

Karstākie jaunie projekti Teikā

Paslēpt

Jaunie projekti

No 89 000 €
SEB Mēneša maksājums no 299 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

53 - 93 m², 2 - 4 istabas

 • Pārdomāta, skaista vide dzīvošanai tuvu centram.
 • Pāris soļu attālumā telpa pasākumiem, divi restorāni, beķereja un veikaliņš.
 • Pazemes, virszemes un slēgta daudzstāvu stāvvieta.
 • Energoefektīva māja, zemi komunālie maksājumi.
 • Labas cenas, izcila kvalitāte!

Māris Mežals

maris@hanner.lv

tel: +371 2702 2260, +371 6722 4803

Sūtīt ziņojumu
 
Izvēlies savējo dzīvokli jau tagad!
54 000 - 82 000 €
SEB Mēneša maksājums no 181 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

32.6 - 66.1 m²

 • Viens no jaunā projekta Pagalms 2.0, Turaidas ielā 4 trumpjiem ir tā lokācijas vieta – VEF teritorijā, starp Gaisa un J.Zemitāna tiltu jeb vienkārši Teikā.
 • Dzīvi jaunajā, perspektīvajā projektā īpaši novērtēs jaunie profesionāļi, kuri mīl aktīvu, dinamisku dzīvesveidu un lielpilsētas priekšrocības.
 • Nožogotajā teritorijā paredzētas trīs lapenes, trīs bērnu rotaļu laukumi, āra velo novietnes, kā arī speciālas vietas, kur baudīt barbekjū vakarus.

Zanda Dunajeva

zanda.dunajeva@bonava.com

tel: +371 2788 4222

Sūtīt ziņojumu

Ļubova Avdejeva

lubova.avdejeva@bonava.com

tel: +371 2202 7333

Sūtīt ziņojumu
 
Mājokļa kredīta kalkulators
Jums ir iespēja izmantot īpašu kredīta piedāvājumu
 • Kredīta noformēšana 0,5% no kredīta summas (standarta cenrādis – 1,5%)
 • Darījuma konts 50 EUR (standarta cenrādis 0,4% no darījuma summas)
 • Bezmaksas vērtējums
 • Zelta klienta statuss uz 12 mēnešiem
 • Finansējuma apjoms: līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības
 • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95%

Mājokļa kredīta kalkulators

%
%
Pirmā iemaksa
24 200 €
Aizdevums
96 800
Komisijas maksa
0
Mēneša maksājums
435
Kopējā summa apmaksai
0
GPL (gada procentu likme)
0 %

Fakti

 • 468.2 ha Platība
 • 29990 Iedzīvotāju skaits
 • 22425 Nodarbinātie
 • 6 Pirmsskolas izglītības iestādes
 • 7 Dažādas izglītības iestādes
 • 29 Ārstniecības iestādes
 • 6 Sporta būves
 • 9 Sociālās aprūpes iestādes
 

Attīstītāji un projektu pārdevēji

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte

Karte